IDĄ ŚWIĘTA

By | 04:28 3 comments


Zostało tylko 9 dni do Świąt Bożego Narodzenia! Niektórzy uwielbiają to święto, inni niekoniecznie. Ja należę do osób, które niestety nie czują bożonarodzeniowego nastroju. Wszytko przez konsumpcję, która ogarnia umysły prawie każdego człowieka. Mam wrażenie, że ludzie zapomnieli o co tak naprawdę chodzi w świętach i przywiązują zdecydowanie większą wagę do prezentów świątecznych niż do wizyty w kościele i kolędowania. Smutne, lecz prawdziwe. 
W tym roku postanowiłam rozniecić mojego "Bożonarodzeniowego Ducha". Jeszcze nie przystroiłam całego domu, nie mam choinki, ale postanowiłam wybrać się na Jarmark Świąteczny do Olsztyna! Nigdy nie byłam na takim jarmarku i nie mam skali porównawczej ale stwierdzam, że było super. 

Na sterówkę wchodziłam od strony bramy a tam przywitała nas piękna choinka. Jest zachwycająca, duża i cudownie przystrojona. 


Było dużo ciekawych stoisk ze świątecznymi ozdobami, zabawkami, słodyczami i innymi przysmakami. 


Kupiliśmy tego jelonka, jest taki słodki :)


Zabawki z drewna były super!! Nie mogłam się powstrzymać i kupiłam kilka drobiazgów dla najmniejszych szkrabów w rodzinie :)
Zakąska dla zmarzniętych

Grzane piwo było faworytem na jarmarku! 

Do Olsztyna wybrałam się z rodzicami i był to miło spędzony czas, z mamą wypiłyśmy herbatę z prądem i litrami soku malinowego. Nawet mam zdjęcie ze Świętym Mikołajem, trochę niewyraźne ale liczy się sam fakt :) W przyszłym roku pójdę o krok dalej i wybiorę się na Jarmark Świąteczny do Szwajcarii. Co Wy sądzicie o takich wydarzeniach, powinniśmy organizować je w każdym większym mieście? 

3 komentarze : Leave Your Comments

  1. pewnie, że powinny być organizowane :) tak miło jest, jak faktycznie czuć, że te święta się zbliżają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna sprawa z takim jarmarkiem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze to coś innego i można oderwać się od rzeczywistości :)

    OdpowiedzUsuń