LASEROWA DEPILACJA BIKINI

By | 10:27 7 comments
depilacja bikini


Depilacja laserowa to ciężka sprawa, jednakże za namową koleżanki zdecydowałam się na ten jakże bolesny krok. Nigdy w życiu nie myślałam, że będę płacić za torturowanie mojej osoby. Tak właśnie oceniam depilację laserową bikini.
Owłosienie usuwane mam za pomocą lasera Light Sheer, jest to oryginalny laser i działa zdecydowanie lepiej od IPL. Przed zabiegiem kosmetolog oceniła mój naturalny "zarost" w miejscu intymnym, a następnie kazała wszystko zgolić. Podobno mam bardzo dobrą karnację do tego zabiegu- jasna skóra, ciemne włosy. Nieświadoma tego co mnie czeka usiadłam na łóżku i poddałam się luksusowemu cierpieniu. Pani kosmetolog mocno dociskała głowicę do skóry i "strzelała" wiązką lasera. 
W trakcie czułam pieczenie, jakby ktoś mnie przypalał rozgrzanym kulasem, lub tysiące igieł wbijały się w skórę, po całym ciele rozchodziły się dreszcze, a Ja zaciskałam zęby, albo sypałam łaciną (nie chcieli byście tego usłyszeć). 
Po depilacji skóra jest bardzo opuchnięta, czerwona, boli, mogą pojawić się bąble wypełnione płynem surowiczym. Widok niezbyt przyjemny, a bolesny stan może trwać nawet tydzień. Na obrzękniętą skórę polecam maskę lub maść z aloesem. 

Wczoraj miałam trzeci zabieg i bolało niesamowicie, pociesza mnie jedynie fakt, że za każdym razem mam mniej włosów do depilacji. Gdyby nie widoczne efekty, z których jestem zadowolona nie poddała bym się kolejnym zabiegom. Już po pierwszym razie jest zdecydowanie mniej włosów i rosną one wolniej. 
Uważam, że to za dobrą inwestycje w samą siebie, która zaprocentuje w przyszłości.Przed depilacją nie wolno się golić, trzeba tak robić za każdym razem, w ten sposób ocenia się skuteczność lasera i zaznacza pola, które będą poddane depilacji. Ból który opisywałam jest subiektywny, nie każdy tak reaguje. Ostatnio dowiedziałam się, że jedna z Pań zasnęła na depilacji łydek :) Tak więc jest to dobre pocieszenie dla chętnych na laser. 
Cena zabiegu to 250 zł za linię bikini, po czwartym razie cena usługi jest o połowę tańsza. Mam nadzieję, że moja przygoda skończy się na czwartym razie :) Chciałabym zrobić sobie po wakacjach łydki, czas pokaże czy będzie mnie stać. Opis pełnego efektu na pewno opublikuję, ale nie wiem kiedy to nastąpi...

Bezpośrednio po depilacjiNa następny dzień po depilacji widoczne są małe strupki i przypalone włosy
Co sądzicie o laserowej depilacji, poddawaliście się takiemu zabiegowi. Wiem, że Panowie także korzystają z tego typu usług kosmetycznych.

7 komentarzy : Leave Your Comments

 1. Już sobie wyobrażam ten ból, brrr...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mnie ten zabieg boli ale to jest na szczęście raz na 6 tygodni i tylko chwilę :)

   Usuń
 2. Też chodzę na depilację i też mnie to boli. Na jesień robię całe nogi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co jest gorsze, nogi czy bikini? Czego się nie robi dla własnego komfortu ;)

   Usuń
 3. Niestety jestem blondynką więc taki zabieg mógłby się u mnie minąć z celem... A jeszcze wrażenia jakich potrafi dostarczyć... O nie nie nie... Podziwiam samozaparcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jestem właśnie w trakcie takiego zabiegu tylko robię pachy i mnie w ogóle to nie boli, dla mnie fajne uczucie ale zastanawiają mnie te twoje przypalone włoski bo ja takiego czegoś nie mam a robię laserem (nie pamiętam nazwy) ale takim pośrodku tzn gorszym od diodowego ale lepszym od tego najgorszego i jestem po pierwszym zabiegu i mam o połowę mniej włosków.

  OdpowiedzUsuń
 5. - maść EMLA nalozona ok 2 h przed zabiegiem niweluje w dużym stopniu ból
  - bikini jest o wiele bardziej bolesne niż nogi czy pachy
  - resztki przypalonych włosków, strupki w miejscach grubszych włosków, zapach spalonej skóry/włosów utrzymujący się nawet 48h jest normalny
  - bezpośrednio przed zabiegiem możliwe jest miejscowe chłodzenie lodem

  Pozdrawiam,
  Derm-Line S.C., Aleja Jana Pawła II 61

  OdpowiedzUsuń