Wpływ księżyca na zdrowie i urodę

By | 08:43 5 comments


Witajcie!
Ostatnio zastanawiałam się jaki wpływ ma księżyc na nasze życie?
Moja mama sadzi i pielęgnuje, warzywa, owoce, kwiaty zgodnie z fazami księżyca. Co roku kupuje mały kalendarz księżycowy dla ogrodników i według wskazań pielęgnuje roślinki. Nie tylko ona tak robi, ale także nasza koleżanka. Z obserwacji wynika, że rośliny rosną lepiej, łatwiej się przyjmują do ziemi i obficie owocują, lub kwitną.
Półtora roku temu szłam na zabieg do szpitala i wraz z mamą sprawdzałam jaka będzie faza księżyca. Na szczęście trafiłam w dobry moment i wszystko goiło się lepiej. 
Często mówi się, że nie można spać bo jest pełnia. Wiele osób tuż przed i w trakcie pełni, jest bardziej pobudzonych, rozdrażnionych. W trakcie pełni zdarza się więcej wypadków, morderstw, gwałtów, zwiększona liczba osób trafia do szpitala z powodu złego samopoczucia, a także więcej dzieci się rodzi (potwierdzone przez koleżankę położną).

Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale fazy księżyca znacząco wpływają na nasze samopoczucie, zdrowie i wygląd. 
Postanowiłam dokładnie sprawdzić w jakich fazach najlepiej dbać o urodę, kiedy pójść do fryzjera, kosmetyczki, dentysty, chirurga, odchudzać się, czy przybierać na wadzę.

Fazy księżyca:

* Nów- księżyc jest mało widoczny, od tego momentu księżyca będzie przybywać na niebie. W tym momencie najlepiej wykonywać zabiegi wzmacniające, i regenerujące organizm. Należy bardziej niż zwykle dbać o siebie, możemy czuć się zmęczeni. Warto udać się do fryzjera na obcięcie końcówek lub podcięcie włosów.  
Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie odchudzania, organizm sprawniej się oczyszcza. Niestety w tych dniach nasz apetyt na jedzenie wzrasta. 

* Między nowiem a pełnią- księżyc jest w kształcie litery D. Idealny moment na wizytę u fryzjera. Włosy lepiej przyjmują farbę, szybciej, ładniej i zdrowo odrastają po podcięciu. Pod koniec tej fazy nie należy umawiać się na wizyty do dentysty, czy zabiegi operacyjne, jesteśmy bardziej wrażliwi na ból, zwiększa się ryzyko nadmiernego krwawienia. Im bliżej pełni to nasz organizm wykazuje osłabioną odporność i mamy mniej siły. 

* Pełnia- Mamy nadmiar energii, kipimy nią, może to się okazać niebezpieczne. W tych dniach najlepiej unikać dentysty i chirurga, przekłuwania uszu, rany mocniej krwawią, zmniejsza się krzepliwość krwi, obniża się nam wrażliwość na ból. Mamy mniej siły i jesteśmy bardziej podatni na infekcje. 

* Między pełnią a nowiem- księżyc zaczyna się stopniowo zmniejszać, w tym okresie, aż do nowiu nasz organizm działa co raz sprawniej. Idealny moment na zabiegi fryzjerskie, oczyszczanie skóry u kosmetyczki, peelingi, depilację, manicure, pedicure, wycinanie wrastających paznokci. W tym okresie najskuteczniej działają środki odżywcze i wzmacniające. Warto rozpocząć wszelkie kuracje, zażywać witaminy, odżywiać się zdrowo, aby dostarczyć organizmowi składników odżywczych. 
W internecie znalazłam fantastyczną stronę, na której rozpisany jest cały miesiąc faz księżyca, i w jakie dnie najlepiej wykonywać czynności związane ze zdrowiem i urodą. Link do strony: http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ksiezycowy-zdrowie-i-uroda myślę, że będę częstym gościem tej witryny.

Dzisiaj jest poniedziałek, idealny czas na zabiegi kosmetyczne, mam zamiar wykonać oczyszczanie skóry peelingiem kawitacyjnym, i nałożyć maseczkę. 
Mam nadzieję, że podporządkowując swoją pielęgnację ciała do faz księżyca, zauważę różnicę w wyglądzie i samopoczuciu. 
Tymczasem!


5 komentarzy : Leave Your Comments

 1. Jestem ciekawa, czy to faktycznie tak jest jak piszesz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przyniesie to korzyści takie same jak u nas w ogrodzie :)

   Usuń
 2. Coś w tym może być ;) Nie wiem, czy uczestniczysz w kongresach kosmetycznych (a konkretnie mi chodzi o kongres ubiegłoroczny LNE w Krk) ale właśnie wtedy pewien gość(niestety nie pamiętam nazwiska) omawiał temat skuteczności oczyszczania organizmu w zależności od faz księżyca i przyznam szczerze, że to był bardzo ciekawy wykład ;) Wiadomo, że księżyc ma wpływ na przypływy/odpływy mórz i oceanów więc podobno tak samo może oddziaływać na wodę w naszym organizmie. Co prawda nie słyszałam żeby miał wpływ na stan naszej skóry albo w zależności od jego faz ktoś decydował się na dany zabieg kosmetyczny ale kto wie - może wszystko przed nami :)
  Jak to mawiał Ferdynand Kiepski - są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie byłam na kongresie LNE, muszę to zmienić.
   Uważam, że otaczając nas energia, pory roku, Słońce, Księżyc mają na nas wpływ i to całkiem duży.
   Szkoda, że nie mogłam posłuchać tego ciekawego wykładu, szczęściarą jesteś :)
   Pozdrawiam!

   Usuń