Herbatka z pokrzywy

By | 11:09 1 commentPokrzywa od wieków jest uznawana za roślinę o dobroczynnych właściwościach.
Wraz z wiosną zaczął się sezon na picie herbatki ze świeżej pokrzywy. Mieszkając na wsi mam jej pod dostatkiem, rośnie wszędzie. 

Napar z pokrzywy działa:
- moczopędnie,
- wiatropędnie, 
- wzmacnia organizm,
- poprawia przemianę materii,
- oczyszcza organizm,
- krwiotwórczo,
- przeciwobrzękowo,
- pobudza krążenie krwi,
- wzmacnia włosy,
- przy regularnym piciu obniża poziom cukru we krwi i ciśnienie.Kuracja oczyszczająca herbatą z pokrzywy powinna trwać 4 tygodnie. Herbatkę należy robić z młodych pędów pokrzywy, zaparzać wrzątkiem (nie gotować), pić rano na czczo, małymi łyczkami, pół godziny przed śniadaniem, i jeszcze jedną- dwie w ciągu dnia. Smak herbaty nie jest cudowny, ja poprawiam go dodając łyżeczkę miodu lub sok z cytryny.  
Na studiach dowiedziałam się od dr nauk chemicznych, że codzienne picie łyżeczki soku z pokrzywy przez miesiąc, odmładza organizm o 10 lat. Na razie rozpoczęłam kurację herbatą z pokrzywy i liczę na pozytywne efekty. Najbardziej interesuje mnie ogólne wzmocnieni organizmu i poprawa kondycji włosów. 
Tymczasem!

1 komentarz : Leave Your Comments

  1. Ja jak piłam pokrzywę, to potem się uzależniłam od jej smaku i wolałam pić ją zamiast zwykłej herbaty. Muszę znów wrócić do zwyczaju picia pokrzywy, bo pamiętam, że naprawdę czułam efekty - oczyszczenie cery i ogólną lekkość organizmu, jeśli mogę tak to ująć.

    OdpowiedzUsuń