Farmona system Professional

By | 12:38 Leave a Comment


Podczas ostatniej wizyty w hurtowni kosmetycznej skusiłam się na dwie nowości firmy Farmona, jest to magiczna oliwka hydrofilna, oraz kremo- maska do dłoni z lilią i bzem. 

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w Krakowie w 1997 roku. Kosmetyki zawierają czyste składniki roślinne pozyskiwane ze źródeł odnawialnych i ekstrakty o wysokim stopniu czystości ekologicznej. Firma przechodzi aktualnie refreshing i wprowadza na rynek kosmetyki nie zawierające parabenów, alkoholi, olejów mineralnych, silikonów i sztucznych barwników. Produkty tej marki nigdy nie zawierały składników pochodzenia zwierzęcego, i nie były testowane na zwierzętach. 

Magiczna oliwka hydrofilna- kupiłam ją ponieważ nie miałam już
żadnego produktu do demakijażu. Oliwka należy do linii zabiegu Eksplozja młodości, nie zawiera parabenów, olejów mineralnych, alkoholu i DYE. Składniki aktywne zawarte w kosmetyku to: olej arganowy, ekstrakt z bursztynu, olej migdałowy. Oliwka służy do demakijażu i masażu, aby wykonać demakijaż należy rozmasować preparat na skórze, zwilżyć dłonie, jeszcze raz przemasować i zmyć wodą. Mi nie szło za dobrze rozmasowanie oliwki na suchej skórze więc przed nałożeniem jej, zwilżam dłonie i nakładam na twarz, poślizg jest dużo łatwiejszy. Niestety oliwką nie można zmywać oczu, bo po dostaniu się produktu śluzówka oka piecze. Po demakijażu skóra jest aksamitnie gładka i nawilżona, jeszcze żaden produkt do demakijażu, którego używałam, nie dawał takiego efektu. 

Kremo- maska do dłoni z lilią i bzem- kupiłam z czystej ciekawości i ślicznego zapachu, który utrzymuje się bardzo długo na skórze. Maska nie zawiera parabenów i olejów mineralnych, należy do linii Ekspresowa odnowa. Składnikami aktywnymi maski są: ekstrakt z lilli wodnej, ceramidy, fosfolipidy mleczne, mocznik, olej makadamia, witamina E. Maska przeznaczona jest do suchej, szorstkiej i zniszczonej skóry dłoni. Moja skóra dłoni po zimie właśnie taka jest i traktuję tą maskę jak krem do rąk, na noc nakładam grubą warstwę i wykonuję masaż. Ze względu na skład kosmetyku i dużą pojemność nakładam maskę także na łokcie i stopy. Skóra staje się natychmiast nawilżona, miękka i ślicznie
pachnąca. Serdecznie polecam zabieg na dłonie z użyciem tych kosmetyków, ponieważ efekt nawilżonych i zregenerowanych dłoni odczuwalny jest natychmiast. 
Tymczasem!

0 komentarze :

Prześlij komentarz