Darsonval (Derma wand)

By | 08:53 Leave a Comment


Darsonval jest urządzeniem kosmetycznym, do użytku profesjonalnego- gabinety kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej, salony SPA, a także w domu. Aparat Darsonval, wykorzystuje prądy d'Arsonvala, i stosuję się go do pielęgnacji całego ciała (twarz, skóra głowy, ciało). 

Mój zakup urządzenia związany był z chęcią wykorzystania go w pracy kosmetologa, używany jest podczas zabiegu oczyszczania skóry, w celu jej dezynfekcji. Darsonval jest ciekawym i zabawnym urządzeniem, w szklanych pelotach przepływa prąd, powoduje to wyładowania elektryczne na powierzchni skóry i uwalnianie ozonu. Przepływający prąd w pelotach wygląda jak pioruny zamknięte w szkle :) Klientki mają lekkie obawy podczas pierwszego zabiegu, ale po ustawieniu odpowiedniego natężenia prądu, zabieg nie powoduje bólu i jest przyjemny, odczuwane są lekkie "mróweczki" na powierzchni skóry. 

Działanie prądu d'Arsonvala:
-bakteriobójcze,
-przeciwzapalne, 
-koi podrażnienia,
-korzystnie wpływa na procesy gojenia ran,
-rozgrzewające, 
-poprawia ukrwienie skóry,
-ściąga rozszerzone pory oraz hamuje wydzielanie się łoju,
-przyspiesza przeminę materii, co przyczynia się do zwiększonej absorpcji substancji leczniczych z kosmetyków,
-przeciwdziała wypadaniu włosów.

Darsonval należy stosować na oczyszczonej i osuszonej skórze czy włosach, kilka minut dziennie, przesuwamy po skórze pelotą. W przypadku cery trądzikowej wytwarzany ozon, dezynfekuje skórę zapobiegając dalszemu rozwojowi bakterii patogennych odpowiedzialnych za rozwój trądziku. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się oczyszczona, gładsza, bardziej odżywiona, dotleniona, promienna, jędrna, zmniejszają się przebarwienia skórne, powstaje mniej wykwitów skórnych, zmarszczki są płytsze.


Jeżeli chodzi o włosy, a w tym momencie najbardziej mnie to interesuje, ponieważ włosy nadal mi wypadają i są w złym stanie, to przy stosowaniu Darsonvalu, łuski włosów zamykają się, skóra głowy jest bardziej ukrwiona przez co do cebulek dociera więcej składników odżywczych i zmniejsza się ich wypadanie, włosy lśnią i nie puszą się. 
Dodam też, że ozonowanie ust przeciwdziała pojawieniu się opryszczki. Polecam ten sposób walki z wirusem, kiedyś wyskakiwała mi opryszczka kilka razy w roku, po serii ozonowania i spożywania olejku pichtowego problem zniknął. Wiem, że ozonuje się też jamę ustną w gabinetach dentystycznych, także można poprosić o to dentystkę.  Urządzenie dostępne jest w internecie,  należy też pamiętać o przeciwwskazaniach do stosowania: 
-ciąża,
-stany alergiczne skóry,
-trądzik różowaty,
- przerwanie ciągłości skóry,
-obrzęki,
-gorączka,
-astma,
-metalowe implanty,
-padaczka,
-choroby serca.

Tymczasem!


0 komentarze :

Prześlij komentarz