Walka z cellulitem

By | 12:01 Leave a Comment



Cierpi na niego prawie 90 % kobiet, w każdym wieku, o różnej budowie i wadze ciała. Walka z nim jest pracochłonna, wymaga dyscypliny i musi mieć charakter ciągły. 

Cellulit (pomarańczowa skórka)- są to nierównomierne zgrubienia, bruzdy, nieestetyczna gąbczasta skóra, występująca najczęściej na zewnętrznej stronie ud. Końcówka -itis (cellulitis), mówi nam o stanie zapalnym skóry, miejsca chore są ciepłe, lub gorące, zaczerwienione, a także obrzmiałe i bolesne. 

Wyróżnia się trzy rodzaje cellulitu:
1). Wodny- spowodowany przez nieprawidłowe krążenie krwi i limfy w tkankach, zaburzenia gospodarki hormonalnej, oraz niewłaściwą dietę.
2). Tłuszczowy- ten typ występuje najczęściej na udach, pośladkach, biodrach i łydkach, jego przyczyną jest gromadzenie się w komórkach kwasów tłuszczowych i tworzenie grudek pod powierzchnią skóry. 
3). Cyrkulacyjny (mieszany)- połączenie cellulitu tłuszczowego z wodnym.

Występuje także podział cellulitu ze względu na twardość skóry:
a). Twardy- widoczny podczas szczypania skóry, może się przekształcić w postać ciężką.
b). Wiotki- pojawia się podczas spadku elastyczności skóry, mięśni, utracie wagi. Najczęściej występuje u osób mało aktywnie fizycznie.
c). Obrzękowy- jego symptomy to blada, cienka, obolała i spuchnięta skóra. Jest to najcięższa odmiana cellulitu, rzadko spotykana. 

Test na stadium cellulitu:
I- obejmujemy oburącz, rozstawionymi palcami (kciukiem, wskazującym i środkowym) fragment skóry na udzie, mocno uciskamy tkankę i wypychamy ją ku górze. Jeżeli pojawią się symptomy pomarańczowej skórki (nierówności, grudki) oznacza to, że jest to stadium I, na tym etapie można pozbyć się łatwo i szybko cellulitu. Nie jest on widoczny podczas stania, czy siedzenia.  
II- cellulit widoczny jest nie tylko podczas testu, ale także podczas siedzenia na twardym podłożu z rozluźnionymi mięśniami, i ostrym świetle bocznym. 
III- w tym stadium cellulit widoczny jest w każdym świetle, bez względu na pozycję ciała. 

Badania wykazały, że cellulit może być dziedziczony. Cierpią na niego nie tylko otyłe osoby, ale także szczupłe. Najgorsze jest to, że "upodobał" sobie kobiety i nie chce nas zostawić w spokoju. W walce z cellulitem wykorzystuję następujące kosmetyczne sposoby:
- masaż całego ciała szczotką-  w tym celu wykorzystuję drewnianą szczotkę z włosia bambusowego, szczotkuję nią całe ciało od stóp w kierunku głowy, tuż przed prysznicem. Rytuał ma za zadanie złuszczyć naskórek, a także pobudzić krążenie skórne, jest to dosyć istoty czynnik w walce z cellulitem. W momencie, gdy krążenie skórne jest pobudzone, wszelkie toksyny i kwasy tłuszczowe zostają usunięte, i nie zalegają w tkankach tworząc zgrubienia. 



- peeling- moim ulubionym jest profesjonalny peeling do ciała z 
zielonym jabłkiem i BIO H.C.A., firmy Bielenda. Peeling ma cudowny zapach i świetny skład: olej perilla, brązowy cukier z trzciny cukrowej, Garcinia Cambogia. Wszystkie składniki mają za zadanie redukować cellulit, ujędrniać skórę, oraz zahamować odkładanie się tłuszczu w komórkach. Po peelingu skóra jest bardziej ukrwiona i lepiej przygotowana do przyjęcia składników aktywnych z balsamu. 


- balsam do ciała- po peelingu wmasowuję w skórę "Silnie ujędrniający balsam do ciała Antycellulit", firmy Bielenda. Balsam zawiera bio kwas hialuronowy, komórki macierzyste z drzewa arganowego, koenzym Q10, complex cellulit contra+ (bluszcz, zielona herbata, centella asiatica), które wspomagają skuteczną walkę z cellulitem. Dużym plusem jest to, że produkt nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, oleju parafinowego, PEG.
Wmasowanie produktu w skórę powoduje lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyku, a także następuje drenaż, i pobudzone jest krążenie skórne. Raz w tygodniu po nałożeniu balsamu, owijam uda folią spożywczą na 20 minut, ma to za zadanie wzmocnić antycellulitowe działanie balsamu.



Do walki z cellulitem należy włączyć wzmożony wysiłek fizyczny. Jeżeli po ćwiczeniach nałożymy kosmetyk o działaniu antycellulitowym , zadziała on lepiej, ponieważ pobudzone jest krążenie krwi i metabolizm komórkowy. Najefektywniejszą formą aktywności fizycznej jest bieganie, pływanie i szybkie chodzenie, wspomagają usuwanie nadmiaru tłuszczu z problematycznych miejsc. 
W diecie należy unikać cukrów prostych (słodycze, napoje), konserwantów, żywności wysoko przetworzonej, bogatej w tłuszcze trans (fast-food, tłuste smażone mięsa, chipsy). Zamiast soków, słodkich napojów gazowanych i czarnej herbaty, na cellulit warto pić herbatę nagietkową lub z lawendy i imbiru. 

Tymczasem!

0 komentarze :

Prześlij komentarz