OPOWIEŚCI Z KRYPTY- OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

By | 06:50 7 comments


Prowadząc rozmowy z klientami mam możliwość uzyskania wielu cennych informacji. Jest to duży plus mojego zawodu i zawsze staram się go wykorzystać. 
Niedawno miałam na zabiegu bardzo zadbaną kobietę w średnim wieku. Oczywiście nie była bym sobą gdybym nie zapytała się co takiego robi, że mimo wieku jej skóra wygląda tak dobrze. Klientka zdradziła, że oprócz codziennej domowej pielęgnacji korzysta raz na dwa tygodnie z zabiegu na twarz (peeling, ampułka, masaż, algi), i nigdy nie opala twarzy. Temat rozmowy przekierował się na ciało, opalanie i przebarwienia. Pani zdradziła, że przed wyjazdem na wakacje przyjmuje preparaty z beta- karotenem i chodzi raz w tygodniu na 5 minut do solarium (Ja oczywiście nie polecam solarium). Wszystko to wspomaga prawidłową reakcję skóry na zwiększoną ekspozycję na słońce. Dzięki temu skóra nie jest tak wysuszona, podrażniona, "spalona", a opalenizna utrzymuje się znacznie dłużej. Ten patent stosuje także Jej mąż, ponieważ używając samych blokerów skóra przeżywa "słoneczny szok", a jej reakcja nie jest pozytywna i przyjemna.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę patrzeć na ludzi, którzy mają spalone ciało i schodzi im skóra. Widząc to mam czarne wizje i pojawia się strach przez pomarszczoną skórą i czerniakiem.

Rok temu pisałam o negatywnym wpływie promieniowania UV na naszą skórę. Warto sobie przyswoić te informacje i bezpiecznie przeżyć lato. Link do wpisu tutaj 
Pozdrawiam Was słonecznie :) 

7 komentarzy : Leave Your Comments

 1. Robię to samo co ta pani :) Dawno zapomniałam co znaczy schodząca skóra :)
  Bardzo przydatny tekst!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie dbasz o siebie, Ja nigdy nie byłam w ciepłych krajach więc też nie wiem co to spalona skóra :)

   Usuń
 2. Ciekawe rozmowy :) Dla mnie solarium odpada, ale coś w tym może być, że skóra przeżywa szok.
  Fajne masz Ray-Bany, jaki to model?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami rozmowy są jeszcze ciekawsze :) Dorota niestety nie wiem jaki to model, na internecie na pewno znajdziesz. Były to jedyne okulary w sklepie co mi pasowały :)

   Usuń
 3. Wcześniej blogerka a dziś videoblogerka :) Mój nowy kanał - https://www.youtube.com/user/CatherinessTV


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie "reklamuję" się na innych blogach i proszę tego nie robić u mnie. Przez taki komantarz na pewno nie zajrzę...

   Usuń
 4. Nie lubię się opalać i nie chodzę na solarium, choć bardzo podoba mi się opalona skóra. Może przez brak opalenizny nie widać u mnie starzenia się:) Sądzę,że i w tym wypadku ważny jest dobry krem z filtrem i rozsądek:)

  OdpowiedzUsuń